Wing Tchun

Wing Tsun (WT) – sõjakunsti liik, mida võib vaadelda kui “vaimset” või “plastilist” stiili, mis on alguse saanud Shaolin -i kloostris Lõuna Hiinas, umbes 350 aastat tagasi nunna Ng Mui poolt. Otsides sõjalist kunstivormi, mis kaitseks teda palju tugevama ründaja eest, arendas ta välja süsteemi, mis hakkab töötama koos ründaja jõuga mitte ei tööta ründaja jõu vastu. Tähtis koht on seosel regulaarse füüsilise tunnetamise ja ajutegevuse vahel. Suur meister Yip Man, viimane Wing Tsun -i õpetaja, õpetas oma meisterlikkust ainult Hiina õpilastele. Viimane Yip Man -i õpilane süstematiseeris selle kunstivormi, võimaldades sellega tuhandetel soovijatel rohkem kui 65 -s erinevas maailmariigis õppida ja praktiseerioda seda unikaalset süsteemi.

 

Wing Tchun -i süsteem – see on enesekaitse enamjaolt effektiivsel mittevastastikulisel kujul. Teie isiklik füüsiline jõud või olemasolevad võimed EI PEAKS OLEMA otsustavateks faktoriteks ähvardavas olukorras. Noor või füüsiliselt nõrk on alati esimesed agressori sihtmärgid. Siiski, võib IGAÜKS, ilma füüsiliste eelisteta omandada salajast meisterlikkust ja saavutada taseme mis võimendab tema enesekaitsevõimeid kuni 100 %. Wing Tchun -i praktika õpetab teid suunama ründejõudu vastu ründajat ennast: “laenama” ründaja energiat, mis võimaldab enda energia täielikult puutumatuks jätta ja sellisel kombel, ilma eriliste jõupingutusteta, saata vastase energia tagasi selle allika juurde. Tagasi astumise asemel „kleepuvad” Wing Tchun -i õpilased tihedalt ründaja külge, viies ta sedasi rivist välja. Pidev kontakt, ühenduses ründajate tegevusega, hästi läbimõeldud liikumine asetab ründajad abitusse olukorda. Edasijõudnud Wing Tchun -i õpilased muutuvad ründajatele õudusteks.
Peamised erinevused Wing Tchun -i süsteemi ja enamuse teiste koolidega.

Füüsiline kasu Wing Tchuni treeningutest: parem koordinatsioon ja reaktsioon, mis aitab ka paljudes teistes füüsilistes tegevustes. Lihaste tasakaal ja parem rüht. Suurenenud füüsiline jõud ja osavus. Kaovad liigsed pinged lihastes, mis võivad põhjustada haigusi ja peavalu. Suureneb energia ning kaob krooniline väsimus. Wing Tchun on hea kardiovaskulaarne treening, mis pikendab eluiga.
Vaimne kasu: aitab toime tulla oma hirmudega, distsiplineerida oma meelt, vabaneda ebakindlusest ja ülbusest, leida kannatlikust, sallivust ja austust teiste inimeste suhtes. See võimaldab nautida elu ning rikastab seda positiivsete emotsioonidega. Teie otsused hakkavad tulenema teie praktilisest kogemusest ning enesetunnetusest, mis võimaldab kaitsta reaalselt nii ennast, kui ka oma lähedasi. Vabanemine liigsest pingest – tähendab pikka ja tervislikku elu. Treeningud tõstavad teie keskendumisvõimet, mis on kasulik nii koolis, kui tööl ning mis teeb teid edukaks võitluses ja igapäevaelus.

Top