15.05.2018

Euroopa Meistrivõistluste tulemused

Share This Post:

MOSKVA, 11.05.2018:

Eesti sportlased saavutasid Moskvas Euroopa Wushu Meistrivõistlustel neli medalikohta

Eesti spordiklubi Meihua sportlased võitsid Euroopa Wushu Meistrivõistlustel Moskvas neli medalit – kaks kulda ja kaks hõbedat. Medalid võideldi välja alal “Tuishou – Moving Step”, milles on oluline vastane võistlusalalt välja viia.

Medalid võitsid: Kristina Veski – 1. koht (52 kg naised), Kirill Andreitsuk – 1. koht (65 kg mehed), Kirill Tsepurov – 2. koht (80 kg mehed), Vadim Petruk – 2. koht (75 kg mehed). Kohad saavutasid kõik Eestit esindanud sportlased.

Moskvas käisid Eestit esindamas spordiklubi Meihua sportlased, keda on treeninud pikaaegne võisluskunstide treener ja meister SiFu Dmitry Stashevich, 7 Wushu treeneri tase (meister-treener, EOK).

SiFu Dmitri Stashevichi sõnul on veel kuhu püüelda ja kasvada. “Eelmisel korral, s.o. 2016 aastal, oli meil sama tulemus. Täna olid meie vastased Hispaaniast, Venemaalt ja Itaaliast. Järgmisel aastal osaleme aga juba Wing Tchun Kung Fu sparringutes,” märkis SiFu Dmitri Stashevich.

Tuishou pärineb Hiinast ja tähendab hiina keeles “tõukavad käed”. Tuishou jaguneb peamiselt kahte kategooriasse: paigal ja liikuv. Käesolevad võidud saavutati liikuvas ehk “Moving Step” kategoorias, milles on eesmärgiks vastane tasakaalust, teostada viset või nelinurkselt võitlusalalt välja viia.

Võistlused toimusid 17. Wushu Euroopa Meistrivõistluste raames ja selle ametlik nimetus on “3rd European Taijiquan and Neijiaquan Championships 2018”.

Sportlaste meistrivõistlustel osalemist toetas rahaliselt Eesti Wushu Föderatsioon.